Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Alcatel-Lucent meziročně snižuje ztrátu za první kvartál

Alcatel-Lucent meziročně snižuje ztrátu za první kvartál

9.5.2014 13:34

Francouzsko-americká firma zajišťující kabeláže a sítě v prvním kvartálu meziročně snížila svou ztrátu, poté co se jí podařilo omezit náklady a zvýšit příjmy v oblasti internetových sítí. Firma se věnuje ohromné řadě specializovaných činností od kabeláže pro ponorky po bezdrátová řešení. Ztráta za první kvartál dosáhla 101 milionů dolarů (3 centy na akcii), přičemž před rokem šlo o 353 milionů dolarů (16 centů na akcii).

V porovnání s předchozím rokem se náklady spojené s administrativou, prodeji atd. snížily téměř o pětinu.

Provozní příjmy po revizi dosáhly na 33 milionů EUR, což překonalo očekávání analytiků. Před rokem šlo o provozní ztrátu 179 milionů. Společnost stále bojuje s negativním cash-flow.

Ředitelka Michel Combes, která do firmy nastoupila zhruba před rokem se snaží firmu nasměrovat především na výnosné aktivity a její plány zahrnují řadu kroků pro snížení nákladů a především také cíl dosáhnout v roce 2015 pozitivní cash-flow.

Alcatel-Lucent se dá obchodovat na NYSE pod tickerem ALU.

Zdroj: MarketWatch


Adam Vondruška
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,1824325,65257
USD21,6271022,94190
GBP28,7229130,46909
CHF25,8060827,37492
PLN5,664176,00853

Kompletní informace zde