Čistá ztráta ArcelorMittal meziročně klesla
ArcelorMittal, největší producent oceli na světě, co se objemu výroby týče, uvedl, že za 1Q roku se jeho čistá ztráta meziročně snížila. Firma zaznamenala především více dodávek oceli a železné rudy a potvrzuje tak své výhledy na celý rok.
Ocelářský gigant vyrábí více oceli, než jeho dva top světoví konkurenti dohromady. Firma má přibližně 6% podíl na celosvětovém trhu s ocelí. Jeho čistá ztráta se meziročně snížila z 345 milionů dolarů na 205 milionů. Na centy na akcii jde o zlepšení z 21 na 12.
Příjmy firmy však meziročně povyrostly o 0,2% na 19,79 miliard dolarů. EBITDA vzrostly o celých 12% na 1,75 miliard. Příjmy EBITDA se zvedly hlavně díky 21% nárůstu dodávek oceli na 21 milionů tun, dále 27% nárůstu dodávek obchodovatelné železné rudy a díky snížení některých nákladů. Firma je v posledních letech v procesu restrukturalizace, jakožto reakce na slábnoucí poptávku po oceli a její upadající ceny. Jde převážně o Evropu, kde firma již zastavila některá svá pracoviště. Na druhé straně firma investuje do výrobních kapacit jinde, například v USA. Firma na tento rok očekává silné příjmy díky dostatku dodávek svých produktů a potvrdila EBITDA na celý rok ve výši 8 miliard dolarů, což by byl meziroční nárůst z 6,89 miliard v roce 2013.
Akcie ArcelorMittal se dají obchodovat na NYSE pod tickerem MT
Zdroj: MarketWatch
Adam Vondruška
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy v mírném zisku
- Pondělní obchodování uzavřel DAX v záporu, společnosti Allianz bylo sníženo analytické doporučení
- Úpis M2C: Objednávková kniha otevřena, objednávky zadány zatím na zhruba polovinu nabízených akcií
- USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu dle konečných dat vzrostly o 0,2 % s očekáváním stagnace
- Americké akcie v úvodu obchodování mírně rostou, Qualcomm dosáhl dohody ke koupi britské Alphawave
- Pražská burza zahájila týden nepatrným poklesem
- Warner Bros. Discovery oznámila plány rozdělení do dvou veřejně obchodovaných společností
- Makroekonomický výhled na tento týden: Index CPI (ČR, Německo, USA), průmyslová výroba (eurozóna),..
- Manažerské obchody: V květnu byl aktivní management Monety, Kofoly, Coltu a Footshopu
- Colt v rámci návrhů rozhodnutí valné hromady oznámil termíny týkající se letošní dividendy