US indexy končí výrazně v červeném
V druhé polovině dne akcie prohloubily své ztráty a Dow Jones ztrácel přes 1% a technologický Nasdaq téměř 2%. V samotném závěru došlo k umazání části propadů, přesto si hlavní indexy připsaly výrazné ztráty. Dow Jones oslabil o 0,84%, technologický Nasdaq ztratil 1,75%. Na komoditních trzích se dařilo pšenici (+1,3%), výrazněji naopak ztrácela káva (-3,5%), ropa (-1,3%) a zemní plyn (-1,4%).
David Brzek, makléř
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38




