Wall Street dnes více než zkorigovala včerejší zisky
Americké akciové indexy se dnes od počátku obchodování držely v záporných hodnotách a v průběhu seance své ztráty postupně navyšovaly. Index S&P 500 nakonec zakončil s 2,09% ztrátou na úrovni 1833,11 a DJIA oslabil o 1,62 % na 16170,22 bodu. Největší poklesy dnes zažil technologický Nasdaq, když ztratil 3,1 % na hladinu 4054,11.
Jediným důležitým makročíslem dne byly týdenní statistiky z amerického trhu práce a ty vyzněly pozitivně, když nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti poklesly na nejnižší úrovně od května 2007. Akciové indexy však dnes toto pozitivní číslo nijak nereflektovaly a naopak korigovaly z poměrně vysokých hodnot, když od začátku února vzrostly o zhruba 7,5 %. Z deseti sektorů v rámci indexu S&P 500 nezavřelo žádné odvětví v kladných hodnotách, nejmenší ztráty zaznamenaly telekomunikace (-0,1 %), naopak nejvíce se nedařilo zdravotnickému sektoru (-2,9 %), výraznější poklesy zaznamenaly rovněž technologické tituly (-2,1 %).
Ze zajímavých poklesů zmiňme např. akcie Bed Bath & Beyond (prodejce vybavení do domácností), které ztratily 6,2 % na 63,70 USD. Společnost totiž zveřejnila nižší výhled zisku na své první fiskální čtvrtletí než očekávali analytici. Naopak výraznějších zisků dnes dosáhly akcie Rite Aid, společnosti provozující síť drogerií, které rostly o 8,4 % na 6,90 USD poté, co společnost očekává roční tržby v rozmezí 26 - 26,5 mld. USD, zatímco trh odhadoval 25,78 mld. USD. Společnost navíc reportovala lepší než očekávaný zisk za svůj čtvrtý fiskální kvartál.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Eurozóna: Maloobchodní tržby v listopadu meziročně vzrostly o 2,3 % při očekávání růstu o 1,6 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,33 %), zemní plyn (+1,17 %), měď (+1,12 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,87
- ČR: Míra nezaměstnanosti dosáhla v prosinci dle očekávání 4,8 %
- Frankfurtská burza na začátku obchodování stagnuje
- WAG: Morgan Stanley zvyšuje cílovou cenu akcií na 124 GBp a snižuje doporučení na "Equalwt/In-Line"
- Praha otevírá v kladném teritoriu
- Asijsko-pacifické indexy uzavírají seanci převážně v zeleném, trhy čekají na trh práce v USA
- Akciový výhled
- Americké futures kontrakty posilují




