Wall Street aktuálně ztrácí a koriguje včerejší zisky
Americké akcie dnes od začátku obchodování ztrácejí a korigují tak své včerejší více než procentní zisky. Index S&P 500 aktuálně odepisuje 1,39 % na 1846,16, DJIA klesá o 1,06 % na 16263,34 bodu a technologický Nasdaq ztrácí 2,48 % na úroveň 4080,93.
Jediným důležitým makročíslem dne byly týdenní statistiky z amerického trhu práce a ty vyzněly pozitivně, když nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti poklesly na nejnižší úrovně od května 2007. Akciové indexy však dnes toto pozitivní číslo nijak nereflektují a naopak korigují z poměrně vysokých hodnot, když od začátku února vzrostly o zhruba 7,5 %. Z deseti sektorů v rámci indexu S&P 500 rostou pouze telekomunikace, a to o 0,3 %. Největší poklesy aktuálně vidíme u technologických akcií (-1,9 %), finančních titulů (-2 %) a zdravotnického a farmaceutického sektoru (-2,6 %).
Ze zajímavých poklesů zmiňme např. akcie Bed Bath & Beyond (prodejce vybavení do domácností), které ztrácejí 6 % na 63,80 USD. Společnost totiž zveřejnila nižší výhled zisku za 1Q 2014 než očekávali analytici. Naopak výraznějších zisků dnes dosahují akcie Rite Aid, společnosti provozující síť drogerií, které rostou o 10,8 % na 7,10 USD poté, co společnost očekává roční tržby v rozmezí 26 - 26,5 mld. USD, zatímco trh odhadoval 25,78 mld. USD. Společnost navíc reportovala lepší než očekávaný zisk za svůj čtvrtý fiskální kvartál.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci posílením o 0,22 %.
- Frankfurtská burza uzavřela středeční obchodování v červených číslech
- Index Dow Jones se pohybuje v kladné úrovni.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 14. srpnu vzrostly o 4405 tis. barelů
- Pražská burza zakončila v poklesu
- Index S&P 500 v úvodu obchodování roste, akcie Moderny přidávají přes 110 %
- Marvell Technology rozšiřuje spolupráci s Googlem a vydal mu warrant za až 12,2 mld. USD
- Společnost Lowe's ve 2Q zaostala s porovnatelnými tržbami za odhady a snížila celoroční výhled
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,33 %), měď (-1,06 %), ropa (+0,8 %)




