Asijské akcie dnes rostly s výjimkou Japonska
Japonský index Nikkei klesl o 2,1 %, důvodem bylo posílení jenu pod hladinu 102 jenů za dolar. Na sílící jen mělo vliv vystoupení guvernéra Japonské centrální banky, který oznámil, že nemá v plánu zvyšovat kvantitativní uvolňování měny a poskytl tak japonskému jenu podporu.
Akcie Toyoty oslabily o 2 % po svolání 6,4 milionu vozidel k servisu. Reputace japonské automobilky tak může být silně pošramocena, když naposledy v roce 2012 firma svolala dokonce 7,4 milionu vozů.
Akcie australského obchodního domu David Jones dnes rostly o 22,6 % poté, co obdržel nabídku na převzetí od jihoafrické Woolworths Holdings, která nabídla 2 mld. USD, což představuje 25%-ní prémii oproti úterní závěrečné ceně.
Japonský Nikkei 225 -2,10 % na 14 300 b.
Hongkongský Hang Seng +0,80 % na 22 778 b.
Čínský Shanghai Composite +0,33 % na 2 204 b.
Jihokorejský Kospi +0,30 % na 1 999 b.
Australský S&P/ASX 200 +0,94 % na 5 460 b.
Martin Bernat
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo se zisky
- Wall Street opět září
- Index DAX v pátek posílil
- Boeing je údajně blízko dohodě s ministerstvem spravedlnosti v případu pádu dvou letadel
- Komerční banka: JPMorgan snižuje cílovou cenu z 970 Kč na 950 Kč se stávajícím doporučením
- Americké indexy otevírají páteční seanci v zeleném, výsledky reportoval Applied Materials
- Pražská burza v pátek rostla
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v květnu dle předběžných dat 50,8 b.
- Applied Materials reportovaly výsledky za 2Q, výhled na 3Q trhy nenadchl
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,17 %), zlato (-1,36 %) a pšenice (-1,22 %)