TradeFio - nákup 100ks akcií IMAX
Domníváme se, že akcie IMAXu se obchodují s neopodstatněným diskontem.
K dnešnímu dni do našeho modelového TradeFia zařazujeme akcie provozovatele 3D kin, IMAX Corp. (IMAX), 100ks za cenu 26,45 USD. Tento provozovatel 3D kin, který operuje i v České Republice vykazuje dlouhodobě silná hospodářská čísla, když za poslední kvartál loňského roku firma vykázala meziročně nárůst zisku na úrovni EBITDA o 90% na 52mil. USD s meziročním nárůstem tržeb o 36% na 105 mil. USD. Ziskové marže rovněž vykazují dlouhodobý rostoucí trend. Firma v závěru loňského roku těžila z překvapivého úspěchu filmu Gravity a také z pokračování druhého dílu trilogie ze Středozemě (Hobit II). Právě jednotlivé filmové hity výrazně ovlivňují hospodaření společnosti a pro letošní rok firma očekává, že bude profitovat z několika takových blockbusterů (např. pokračování úspěšných filmových sérií Captain America, SpiderMan nebo Transformers).
Firma však nespoléhá pouze na vyjmenované filmové hity, ale snaží se urychlit expanzi na zahraničních trzích, především pak v Číně, kde plánuje v průběhu příštích let otevřít několik filmových sálů. Přitom Čína se již v současnosti řadí k druhému největšímu trhu IMAXu po USA. Na konci roku tak počet objednávek na nové sály činil skončil na čísle 384, což signalizuje růst v příštích letech o 55% ze stávajících 701 kinosálů.
Navzdory tomu však právě Čína mohla představovat brzdu v růstu akcií firmy na začátku roku. Důvodem byly obavy z toho, že státem sponzorovaná společnost zabývající se také provozováním kin s širokoúhlým plátnem by mohla narušit monopol IMAXu v Číně. Vývoj situace sledujeme, avšak v současnosti se přikláníme spíše k tomu, že se jedná o přehnanou negativní reakci trhu. Důkazem může být i fakt, že koncem roku IMAX podepsal dohodu na dalších 80 kin s největší mediální skupinou v Číně Wanda Group, ovládanou nejbohatším čínským businessmanem.
V rámci našeho obchodu očekáváme, že titul by s blížícími se filmovými hity (především pak během letních měsíců) mohl ignorovat tyto negativní zprávy a soustředit se více na samotné hospodaření společnosti. Cílovou cenu stanovujeme konzervativně na 29 USD, případný SL bychom nastavili pod letošními minimy u 25,5 USD.
Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“
- Vývoj cen komodit: Ropa (+2,13 %), stříbro (-0,83 %), měď (+0,64 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29
- Rozhovor s analytikem Fio banky k výsledkům bank obchodovaných na pražské burze
- CSG a Reunert zakládají společný podnik na výrobu elektronických zapalovačů pro velkorážovou munici
- Philip Morris ČR spustil výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
- Vydavatel videoher Take-Two Interactive zveřejnil výsledky za 4Q nad odhady, výhled táhne GTA VI




