Oracle mírně zklamal výsledky, akcie padají o 5%
Softwarová firma Oracle uvedla, že v jejím třetím fiskálním čtvrtletí jí vzrostl čistý příjem o 2,4% a dokazuje tak svého leadera na trhu.
Její akcie však v poobchodních hodinách sklouzly o 5,3%, poté co firma poupravila svůj růst příjmů a výnosů, který je tak slabší, než se čekalo. Tržby dosáhly 9,31 miliard dolarů, přičemž se čekalo o trochu více, a to 9,36 miliardy.
Výrobce databází a dalších nezbytných technologií, použitelné především v korporátní sféře, však stále více čelí novým konkurentům jako jsou Salesforce Inc. (CRM) či Workday Inc. (WDAY), kteří se pomalu stávají díky svým finančním softwarům a dobrým lidským zdrojům nebezpečnou alternativou pro zákazníky.
Zisky prý vzrostly z 65 centů meziročně na 68 centů na akcii. Analytici oslovení Thomson Reuters uváděli 70 centů na akcii.
Oracle (ORCL) se dnes začne obchodovat na ceně 37,48 USD za akcii
Zdroj: MarketWatch
Adam Vondruška
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v únoru na 39,4 b.
- Německo: Index očekávání dle průzkumu ZEW v únoru na 58,3 b. při očekávání 65,2 b.
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,05 %), zemní plyn (-4,32 %) a zlato (-2,19 %)
- Pražská burza v úvodu obchodování kosmeticky posiluje
- Frankfurtská burza otevírá na červené nule
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region byl tažen Japonskem dolů, na většině trhů se dnes neobchodovalo
- Evropské futures kontrakty oslabují
- Německo: Index CPI v lednu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,1 %




