Pražská burza potřetí za sebou ztratila
Pražská burza dnes oslabila podruhé v tomto týdnu a potřetí v řadě. Index PX ztratil -0,7% na 984,5 bodu. Nedařilo se především bankovním titulům, jež byly pod prodejním tlakem. Akcie Erste se ve druhé části dne propadly pod 675 Kč (-1,7%). Jen o málo lépe dopadla Komerční banka, která se obchodovala na 4600 Kč (-1,5%). Ještě hůře dopadla těžební NWR, jejíž akcie ztratily na 11,5 Kč (-2,5%) po dalším poklesu cen uhlí v Asii. Nejhorší ztrátu inkasovala mediální CETV s denními minimy na 74 Kč. Akcie ČEZu působily klidněji a po celý den se výrazněji neodchýlily od 527 Kč (-0,13%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




