Výrobce kamer GoPro podal žádost o IPO
Světově známý a velmi úspěšný výrobce sportovních kamer GoPro pro volnočasové i profesionální využití oznámil, že podal žádost o vstup na burzu, který plánuje v květnu nebo červnu tohoto roku.
Zakladatel a CEO Nick Woodman řekl, že jeho společnost je od svého založení v roce 1990 profitabilní a v roce 2013 dosáhly prodeje téměř miliardy dolarů.
V rámci přípravy IPO, GoPro v nedávné době jmenovalo Jacka Lazara novým CFO, který byl dříve Senior Vice Presidentem v Qualcomm Atheros. Jako hlavního upisovatele si společnost vybrala banku JPMorgan se spoluúčastí City a BofA/Merill. Dle WSJ plánuje společnost upsat kapitál v hodnotě 400 mil. USD.
Společnost GoPro prodala před 14 měsíci svůj podíl ve výši 8,9 % velkovýrobci Foxconn za 2,25 mld. USD.
Zdroj: seekingalpha.com, businessweek.com
Matěj Pára
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Kladný závěr na Wall Street
- Nevýrazný vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza v úterý oslabila
- Pražská burza dále klesá, nicméně Čez roste s rekordním objemem
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu na 97,4 b. při očekávání 96,5 b.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na -7 b. při očekávání -11 b.
- Nejsledovanější americké indexy v úvodu obchodování kosmeticky oslabují
- Klarna údajně příští měsíc plánuje IPO v USA, uvádí Reuters
- USA: Index cen domů dle FHFA v červnu meziměsíčně klesl o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v mírném záporu