Švédsko prodá zbývající podíl v bance Nordea
Švédská vláda prodá svůj zbývající 7% podíl v největší švédské bance Nordea za 21,6 miliard švédských korun (3,4 miliardy dolarů). Za jednu akcii obdrží stát 76 švédských korun, což představuje 4% diskont proti úterní uzavírací ceně akcií na stockholmské burze. Ministr financí uvedl, že role státu spočívá v regulaci, nikoli ve vlastnictví bank. Středopravá koalice plánuje získané prostředky využít ke snížení státního dluhu. Státní vlastnictví v bance Nordea je dědictvím švédské bankovní krize z devadesátých let. Divestici budou koordinovat Morgan Stanley, Bank of America, Carnegie a Goldman Sachs.
Zdroj: Reuters
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




