Evropský byznys Fordu čeká návrat k zisku až v roce 2015
Společnost Ford Motors očekává, že jeho evropská divize se navrátí k celeročnímu zisku v roce 2015.
„Jsme nyní na dně," řekl dnes regionální ředitel Stephen Odell novinářům při zahájení frankfurtské automobilové show. „Nevidíme žádné známky zlepšení, ale pohybujeme se podél dna," dodal.
Americké automobilky Ford a General Motors se snaží vymanit z šestiletého úpadku automobilového průmyslu v Evropě. Prodeje aut v prvním pololetí klesly o 6,7 % na 6,44 milionů kusů. Fordu se nicméně ve druhém čtvrtletí podařilo zvýšit evropské tržby o 7 % na 7,6 miliardy dolarů. Tržní podíl také vzrostl a to na 8,1 % z 7,6 % v minulém roce.
Akcie (F) posilují o 1,97 % na 17,33 dolarů.
Zdroj: Bloomberg
David Krejča
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12
- Firemní výsledky pro tento týden: KARO Leather, Micron, FedEx, Carnival, Jefferies,..




