Wall Street v posledním dni týdne beze změn
Akcie na Wall Street zažily na závěr týdne poměrně poklinou a nevýraznou obchodní seanci. Index S&P 500 zavřel zcela beze změny na 1655,15 b. Vývoj na trzích ovlivnilo především vyjádření podpory Sýrii ze strany ruského prezidenta a horší data z trhu práce, která opět vyvolala spekulace, jestli FED na svém zasedání 17. a 18. září oznámí redukci programu odkupu aktiv nebo ještě chvíli počká.
Z jednotlivých sektorů se díky rostoucím cenám elekřiny dařilo utilitám (+0,6 %). Na záporné nule skončily telekomunikace (-0,03 %).
Po lepších výsledcích vystřelily vzhůru akcie oděvní firmy Quiksilver (ZQK +31,7 %) a společnosti zaměřující se na síťové prvky Infoblox (BLOX +15,5 %).
V oblibě investorů zůstává nadále Facebook (FB +2,9 %), který díky zvyšujícím se cílovkám a nákupním doporučením překonává svá historická maxima. Za zmíňku stojí určitě ještě 3,3 miliardová akvizice American Tower (AMT +4,6 %), která koupí mateřské společnosti rivala Global Tower Partners rozšíří svou základnu vysílacích věží.
David Krejča
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- ČEZ: KHNP v nejbližších dnech podá kasační stížnost kvůli dostavbě Dukovan
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,82 %), zlato (+1,83 %), stříbro (+1,24 %)
- Vývoj měnových párů: Euro posiluje vůči dolaru o 0,94 % na EUR/USD 1,1268
- Nvidia otevře svůj AI ekosystém konkurenčním čipům
- Makroekonomický výhled na tento týden: HDP (Německo), CPI (eurozóna), PPI (Německo, ČR)
- Ratingová společnost Moody’s snížila rating USA na „Aa1“ se stabilním výhledem
- Eurozóna: CPI v dubnu dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,2 %
- Firemní výsledky na tento týden: Colt CZ Group, Doosan Škoda Power, Home Depot, Lowe’s,..
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,4 %), zlato (+1,68 %), stříbro (+1,05 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje vůči koruně o 0,66 % na USD/CZK 22,14