Nová smlouva o přepravě ropy mezi Českou Rafinérskou a Transpetrolem na rok 2014
Společnost UNIPETROL, a.s. informuje, že dne 14. srpna 2013 společnost ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. a společnost TRANSPETROL, a.s., slovenský národní ropovodní přepravce, podepsaly smlouvu o přepravě ropy, jenž stanovuje nové tarify pro přepravu surové ropy do České republiky po slovenské části ropovodu Družba na rok 2014.
Ropa dodávaná ropovodem Družba z Ruské Federace (Russian Export Blend Crude Oil - REBCO) je přepravována ropovodem Družba do litvínovské rafinérie v České republice, jenž je vlastněna a provozována společností ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. Část ropovodu Družba na území Slovenska je vlastněna a provozována společností TRANSPETROL, a.s.
Pozitivní dopad na provozní zisk EBITDA skupiny Unipetrol za celý rok 2014 ve srovnání s rokem 2012 se odhaduje na přibližně 17 milionů korun. Zprávu hodnotíme mírně pozitivně.
Zdroj: Unipetrol
Robin Koklar, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské trhy uzavřely na nových maximech
- Americké akcie výrazně rostou
- Frankfurtská burza zakončila týden v zelených číslech
- Pražská burza v závěru týdne posílila
- Wall Street otevírá páteční obchodování v zeleném
- Americké futures kontrakty rostou, Dow Jones futures +1,12 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,61 %), zemní plyn (+1,32 %), stříbro (+0,83 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,6
- Eurozóna: Přebytek obchodní bilance v únoru klesl na 7,0 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,47 %), ropa (-1,36 %), stříbro (+0,46 %)




