Dialog Semiconductor potvrdil výhled, akcie po výsledcích +7,8 %
Německý výrobce povolodičů Dialog Semiconductor dnes ráno zveřejnil výsledky hospodaření za druhý kvartál fiskálního roku 2013.
Čistý zisk společnosti se meziročně výrazně propadl na 2,1 milionů dolarů z 8,5 milionů dolarů. Tržby poklesly na 151,7 milionů dolarů z loňských 159,5 dolarů. Pozitivní změnou v meziročním měřítku je růst hrubé marže na 37,7 % z 37,5 %.
Investory potěšil především výhled firmy pro následující čtvrtletí, kdy očekává bez zahrnutí nedávno koupeného iWatt byznysu tržby v rozmezí 190 až 210 milionů dolarů. Konsensus analytických odhadů činil 194 milionů dolarů.
Akcie (DLG), které jsou i v portfoliu TradeFio po výsledcích aktuálně rostou na frankfurtské burze o 7,86 % na 11,66 euro.
David Krejča
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v pondělí výrazněji posílila
- Pražská burza rostla v očekávání brzkého uzavření dohody mezi USA a Íránem
- Zbrojní sektor: stát zvažuje prodej výrobce střelného prachu Explosia
- Americké futures v zeleném, avšak dnes se z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj cen komodit: Ropa (-5,82 %), stříbro (+3,05 %), zlato (+1,12 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,83
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (ČR, USA), index PCE (USA), index CPI (Německo)
- Shrnutí jarního Start Day pražské burzy
- Asijsko-pacifický region posílil, Nikkei 225 poprvé zakončil nad 65 000 body
- Frankfurtská burza zahajuje týden růstem




