Pražská burza posílila (+1,6%) nejvíce od konce února
Pražská burza začala první obchodní den v dubnu ve velkém stylu, když index PX přidal +1,6% na 978 bodů. Trh těžil z dnes trochu překvapivého optimismu na okolních evropských indexech. Aktivita nebyla příliš velká, nejvíce proteklo na ČEZu (265 mil. Kč). Kurz akcií elektrárenské společnosti přitom ještě dokázal navýšit čtvrteční zisky +1,4% na 597 Kč. Tentokrát se dařilo také druhé „komoditní" společnosti NWR, která se obchodovala poblíž 71 Kč (+1,9%). Z bankovních titulů si vedla lépe Komerční banka, která se vrátila nad 3900 Kč (+2,2%). Erste se po pomalejším rozjezdu postupně zlepšovala na 574 Kč (+1,6%). Vzhůru se vydaly také dividendové akcie Philip Morris (+2,5%) a posílila rovněž Telefonica 02 (+0,8%). Na opačné straně spektra stál Pegas (-1,2%). Nejhůře pak dopadl developer Orco , který si odepsal -4,7% na 53 Kč.
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu klesl na 4 b. při očekávání 8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě podle předběžných dat v červnu vzrostl na 55,7 b. při očekávání 54,6 b.
- Wall Street v červených číslech, ztrácí především technologie
- ČEZ založil dceřinou společnost ČEZ Energy
- CSG jmenovala Davida Jacobse prezidentem CSG Defense North America
- Americké futures kontrakty klesají, Nasdaq 100 futures -3,04 %




