Zisk i tržby Oraclu zklamaly
Společnost Oracle reportovala tržby a zisk pod očekáváním trhu, když si korporátní zákazníci pořizovali méně hardwaru i softwaru. Akcie v after-marketu v reakci na výsledky klesaly až o 8,5 %.
Zisk před mimořádnými položkami za třetí fiskální kvartál končící v únoru činil 65 centů na akcii při tržbách 8,97 miliard dolarů. Analytici očekávali zisk na akcii ve výši 66 centů a tržby 9,37 miliardy dolarů. Společnost dosáhla čistého zisku 2,5 miliardy dolarů (52 centů na akcii) v porovnání s 2,5 miliardami (49 centů na akcii) dosažených v roce předchozím.
Pro současný kvartál predikuje Oracle zisk na akcii 85-91 centů. Průměrný analytický odhad činí 88 centů. Tržby by měly dosáhnout 10,8-11,4 miliard. Analytici očekávají 11,5 miliardy.
Zdroj: Bloomberg
Lukáš Brodníček
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- OpenAI údajně neplní své interní cíle v oblasti tržeb a uživatelů
- Wall Street v úvodu nepatrně ztrácí, pokračuje výsledková sezóna
- Wall Street v úvodu obchodování roste, výsledková sezóna startuje
- Wall Street se v úvodu seance obchoduje smíšeně
- Oracle zveřejnila výsledky za 3Q nad očekávání a zvýšila výhled výnosů na rok 2027
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




