US trhy v mírném záporu
Americké akcie po sedmidenní růstové sérii dnes své předchozí zisk mírně korigují. V úvodu se sice nacházely hlavní indexy opět v mírném zisku, aktuálně však již ztrácejí. Dow Jones odepisuje nepatných 0,1%, širší S&P500 0,3% a nejvíce ztrátovým je Nasdaq, který je níže o 0,4%.
Výsledková sezóna je téměř u konce (dnes z významnějších společností oznamovala pouze společnost Costco +2%) a nebyly dnes k dispozici ani významnější makrodata, tudíž trh postrádá potřebný impulz k výraznějšímu pohybu ať už jedním nebo druhý směrem. U indexu S&P tak nadále odolává historické maximu, které je již v dohledu několika bodů. Ze sektorového pohledu se nedaří spíše cyklickým sektorům. O více jak 0,6% oslabují průmyslové podniky, technologie a finanční sektor. V mírném plusu se naopak drží sektor zdravotní péče a telekomunikace. Zátěží pro technologický sektor jsou opět akcie Apple. Dřívější miláček trhu schytává v poslední době jeden negativní komentář za druhým. Podle IDC bude firma ztrácet svůj podíl na trhu tabletů. Titul oslabuje o 1,3% a ztrácí včerejší zisk, který si akcie připsala po spekulacích, že vedení v blízké době představí plán pro naložení s hotovostí. Téměř 1% ztrácí rovněž Intel, Google či Yahoo. Výraznější pohyb je k vidění u menší technologické firmy AVG. Odstoupení CEO a následná snížená doporučení poslaly titul v uplynulých dnech o více jak 20% níže. Titul dnes hledá pevnou půdu pod nohama v blízkosti 12 USD (-10%). Plány má firma pro letošní rok ambiciózní a s odezněním negativní reakce by se mohla rýsovat zajímavá střednědobá příležitost.
Lepší vývoj je k vidění u Costco Wholesele (+2,4%), když firma reportovala lepší než očekávané výsledky. Zisk ve výši 1,24 USD/a spolehlivě překonal konsenzus na úrovni 1,06 USD/a. Z báze indexu Dow Jones se nejvíce daří farmaceutické firmě Merck (3,35%). Titulu pomáhá informace o pokračování studie léku na snižování cholesterolu Vytorin.
David Brzek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,28 %.
- Frankfurtská burza následovala ostatní trhy a zakončuje středu v červeném
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Pražská burza klesala s napětím ve světě
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 3. červenci vzrostly o 2998 tis. barelů
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,1 %
- Wall Street oslabuje, cena ropy po Trumpových výrocích roste
- Americké futures kontrakty odepisují
- Vývoj cen komodit: Ropa (+4,51 %), stříbro (-3,85 %) a měď (-2,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,24




