Monsanto zveřejnilo výsledky nad očekáváním trhu, zvyšuje celoroční výhled
Společnost specializující se na produkci osiva zveřejnila výsledky za svůj první fiskální kvartál. Díky zvýšeným prodejům osiva kukuřice ve Spojených státech a v Latinské Americe Monsanto zvýšilo celoroční výhled.
Čistý zisk vzrostl za tři měsíce do konce listopadu na 339 mil. USD (63 centů na akcii). O rok dříve to bylo jen 126 mil. USD (23 centů na akcii). Zisk upravený o některé položky činil 62 centů na akcii oproti očekávaným 36 centům (Bloomberg).
Tržby vzrostly z 2,44 mld. USD na 2,94 mld. USD a překonaly tak očekávání na úrovni 2,64 mld. USD.
Monsanto nyní očekává celoroční zisk očištěný o jednorázové položky v rozmezí 4,3 - 4,4 USD na akcii, když předchozí odhad činil 4,18 - 4,32 USD na akcii.
Výsledky společnosti v prvním a čtvrtém kvartálu bývají obvykle slabší vzhledem k tomu, že farmáři v Severní Americe a v Evropě jsou mezi obdobími výsadby.
Akcie (MON) reagují v předobchodní fázi růstem o 3,98 % na 99,76 USD.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Německo: Podnikové objednávky v dubnu meziročně vzrostly o 4,8 % při očekávání růstu o 3,9 %
- Očekávané události: Obchodní bilance (USA), Depozitní sazba ECB (eurozóna)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci mírným růstem o 0,01%.
- Index Dow Jones se drží v zelených úrovních.
- DAX uzavřel středeční seanci v zeleném, dařilo se Infineon Technologies a Airbusu
- ČEZ: Santander Biuro Maklerskie snižují cílovou cenu ze 733 Kč na 675 Kč při stávajícím doporučení
- Prabos plus v rámci START Day zveřejnil výsledky za 1Q a roční výhled
- Mmcité na START DAY komentovala výsledky za rok 2024 a vyjádřila se k navýšení cel na ocel a hliník
- CrowdStrike reportoval výsledky za 1Q, výhled výnosů pro 2Q je pod očekáváním Wall Street
- Pražská burza poprvé v tomto týdnu ztratila