Akciové trhy v USA smazaly ztráty a drží se v plusu
Index S&P 500 posiluje o 0,32 % na 1358 b.
Již to vypadalo, že index S&P 500 prodlouží sérii poklesů. Makrodata ukázala na nečekaný pokles průmyslové produkce. Poté, co předseda Sněmovny reprezentantů John Boehner uvedl, že jednání s presidentem Obamou ohledně rozpočtu byla úspěšná, se ale akciový trh vzchopil.
Index Dow Jones je výš o 0,23 % na 12572 b. Nejvíc posiluje Alcoa (AA; +1,24 %). Naopak Hewlett Packard (HPQ) odevzdává 3,25 %.
Technologický sektor dnes zahájil značným poklesem. Akcie společnosti Apple chvílemi oslabovaly o více než 2 % a podívaly se až k hodnotě 505 USD. Z denních minim se však odrazily a nyní dokonce o 0,5 % rostou. Dell (DELL) klesá o 6,7 %, když výhled tržeb společnosti nenaplnil očekávání trhu. Daří se akciím Facebooku (FB; +5,86 %) po představení nové platformy, která uživatelům umožní nakupovat a posílat zboží svým „přátelům".
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy opět rostou
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční seanci poklesem
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 3. dubnu vzrostly o 50 mld. kubických stop
- USA: Velkoobchodní zásoby v únoru nečekaně vzrostly o 0,8 % při očekávání mírného poklesu
- Pražská burza dnes ztrácela, CSG v čele poklesu umazala 6,47 %
- Americké akcie mírně klesají, pod tlakem jsou opět softwarové společnosti
- Google rozšiřuje partnerství s Intelem v oblasti AI čipů
- ČEZ: Podle Karla Havlíčka by provoz Dukovan mohl být prodloužen o 20 let (+komentář analytika)
- Společnost Constellation Brands zveřejnila výsledky za 4Q, výhled ziskovosti je pod očekáváním
- Americké futures kontrakty mírně oslabují




