Po rozvážném úvodu se indexy ve Spojených státech přece jen vydaly výš
S&P 500 roste o 0,62 % na 1437,5 b.
První hodiny obchodování v USA byly rozpačité. Maloobchodní tržby a pozitivní výsledky Citigroup však převažují nad dnešním výprodejem na komoditním trhu.
Citigroup (C) roste o 4,6 %. Banka překonala očekávání trhu především díky daňovému zvýhodnění a vyšším tržbám z obchodování s dluhopisy. Po spekulacích ohledně zájmu Amazonu o divizi s mobilními čipy posiluje Texas Instruments (TXN) o 3,2 %. Při poklesu ceny ropy se nedaří společnostem Valero Energy (VLO; -0,59 %) a Occidental Petroleum (OXY; -0,40 %).
Maloobchodní tržby překonaly očekávání, když vzrostly o 1,1 % a analytici očekávaly +0,8 %. Tento týden bude bohatý na firemní výsledky hospodaření. Již zítra se představí Coca Cola a Intel. V dalších dnech přijdou například velikáni jako Bank of America, IBM, Microsoft či Google.
Index Dow Jones si připisuje 0,66 % na 13417, b., když jej podporuje zejména Bank of America (BAC; +2,08 %) a Merck (MRK; +1,92 %).
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavírá poklesem
- Americké indexy klesají
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v záporu
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 14. srpnu vzrostly na 16 mld. kubických stop
- USA: Index předstihových ukazatelů v červenci vzrostl o 0,2 % při očekávání 0,1 %
- Pražská burza pokračovala v poklesu
- Wall Street otevírá čtvrtek v červeném
- Federal ze skupiny CSG získal kontrakt na dodávky munice pro policii pěti severských zemí
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 15. srpnu na 206 tis. při očekávání 210 tis.
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v srpnu vzrostl na 47,4 b. při očekávání 24,8 b.




