Polsko šlo dnes proti proudu, zakončilo mírně v mínusu
Index WIG klesl o 0,27 % na 2276,94 bodů.
Polsko dnes oslabilo i přes růstový trend, který doprovázel většinu západních burz. Mírná nervozita se na polských akciích odráží i z důvodu vyčkávání investorů na čtvrteční uveřejnění HDP za druhý kvartál, jenž by mělo poukázat na zpomalení polské ekonomiky.
Z korporátních zpráv zaujaly čtvrtletní výsledky Asseco Poland (ACP), největšího vývojáře softwaru ve střední Evropě, jenž zaznamenal zhruba 6% nárůst čistého zisku na 90,7 mil. zlotých a přebil tak odhady ve výši 81,9 mil. Akcie ze začátku dne posilovaly, ovšem po vystřízlivění investorů nakonec zakončily s 1,6% ztrátou.
Rakouská Erste Bank zahájila pokrývání ropné rafinérie Lotos (LTS -0,34 %) a to hned s doporučením „prodej". Klesl i konkurent PKN Orlen (PKN -0,58 %). Během dnešní seance se dále nedařilo energetice Tauron (TPE -1,03 %) a chemičce Synthos (SNS -1,97 %).
Áron Berezkin, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Německo: Index importních cen v červenci meziročně vzrostl o 6,8 %
- Očekávané události: HDP (ČR), míra nezaměstnanosti (Německo), ekonomická důvěra (eurozóna)
- Index S&P 500 dnes rostl o 0,72 %
- US trhy dál rostou, v čele pozornosti Nvidia
- Frankfurtská burza zakončila čtvrteční obchodování v zelených číslech
- USA: Index výrobní aktivity kansaského Fedu v srpnu vzrostl na 10 b. dle očekávaní
- Pražská burza klesala
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 21. srpnu vzrostly o 15 mld. kubických stop
- Wall Street v úvodu posiluje, technologické tituly podpořil výhled Nvidie
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně




