Fresenius SE i Fresenius Medical Care zaznamenaly ve 2Q meziroční nárůst zisku
Fresenius SE (FRE) dnes reportoval hospodářské výsledky za druhý kvartál, ve kterém zaznamenal 22% navýšení zisku.
Zisk před zdaněním a úroky (EBIT) v daném kvartálu rostl na 772 mil. EUR z loňských 632 mil. EUR, čímž překonal konsensus ve výši 757,3 mil. EUR. Fresenius také potvrdil svůj celoroční výhled, ve kterém očekává 14-16 % celkový nárůst zisku a 12-14 % nárůst tržeb.
Fresenius v červnu oznámil, že očekává růst hlavně díky své divizi Kabi, jenž prodává léky a zařízení na nitrožilní léčbu. V minulém měsíci německá společnost oznámila akvizici Fenwal, poskytovatele technologie na odběr krve a plazmy, za nezveřejněnou sumu, čímž rozšířil rozsah divize Kabi v USA. Tato akvizice proběhla poté, co se společnosti nepodařilo převzít Rhoen Klinikum za 3,1 mil. EUR.
Dceřinná společnost Fresenius Medical Care (FME), jenž poskytuje služby v oblasti dialýzy ledvin, zaznamenala nárůst EBITu o 16 % na 589 mil. USD. Tržby rostly o 9 % na 3,43 mld. USD.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá čtvrteční seanci s mírným ziskem 0,03%.
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrteční seanci růstem
- Čínská společnost JD.com ve 2Q zaznamenala meziroční růst tržeb o 22,4 %
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 8. srpnu vzrostly o 56 mld. kubických stop při očekávání 54 mld.
- Pražskou burzu na nový rekord vytáhla pojišťovna Vig
- Americké indexy v úvodu oslabují, výsledky reportovaly společnosti Deere & Co, Tapestry a další
- Americké futures kontrakty oslabují
- Cisco Systems reportovalo za 4Q podle očekávání, výhled je podle analytiků opatrný
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti dosáhly k 9. srpnu 224 tis. při očekávání 225 tis.