KIT digital stáhne akcie z BCPP
KIT Digital, Inc. dnes oznámil záměr delistitovat emisi KITD (ISIN US4824702009) z obchodování na hlavním trhu BCPP.
Burza nyní podle informací na svých internetových stránkách neprodleně zahájí diskusi s regulátorem, Českou národní bankou, o stanovení délky období, po které bude emise nadále obchodována na hlavním trhu burzy tak, aby byly v maximální míře ochráněny zájmy investorů v České republice.
Vyřazení akcií KITD z obchodování na BCPP souvisí s přesunem ústředí společnosti z Prahy do New Yorku. Firma zatím nezveřejnila podrobnější časový plán akce.
Klienti Fio banky budou mít možnost prodat akcie, které vlastní, v USA na NASDAQu. Situaci okolo vyřazení KITD z BCPP dále pozorně sledujeme a o připravovaných krocích budeme klienty průběžně informovat.
Akcie KITD na BCPP oslabují o 2,5% na 79,50 CZK. Na RM-Systému klesají o 1,1% na 80,10 CZK.
Daniel Marván
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámořské akcie posílily
- Americké akcie v závěru týdne rostou
- Frankfurtská burza zakončila páteční seanci na zelené nule
- SpaceX údajně cílí na ocenění při IPO ve výši nejméně 1,8 bilionu USD
- Pražská burza v závěru týdne zpevňuje
- Wall Street otevírá pátek v zeleném
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- USA: Velkoobchodní zásoby v dubnu podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,5 %
- Německo: CPI v květnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2,6 % při očekávání 2,9 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,37 %), zemní plyn (+1,28 %), zlato (+0,57 %)




