Marriott oznámil výsledky, akcie v poobchodní fázi oslabily
Největší veřejně obchodovaný hotelový řetězec zveřejnil výsledky za druhý kvartál.
Výsledky společnosti podpořil nárůst poptávky skupin a obchodních cestujících po luxusních hotelech.
Čistý zisk společnosti vzrostl na 143 mil. USD (42 centů na akcii) ze 135 mil. EUR (37 centů na akcii) ve stejném období loňského roku. Výsledky odpovídají průměrnému očekávání 11ti analytiků oslovených agenturou Bloomberg. Výsledky naplnily očekávání i samotné společnosti, která v dubnu očekávala zisk v rozmezí 39 - 43 centů na akcii.
Tržby posílily na 2,78 mld. USD z předchozích 2,61 mld. USD (upravených o některé položky). Bez očištění by se jednalo o pokles o 6,6 %.
Marriott očekává že zisky ve třetím kvartále dosáhnou na 39 - 41 centů na akcii a celoroční zisk se bude pohybovat v rozmezí 1,58 - 1,69 USD. Celoroční odhad nezahrnuje plánovanou akvizici společnosti Gaylord Entertainment v hodnotě 210 mil. USD.
Akcie (MAR) oslabily v poobchodní fázi o 2,29 % na 37,16 USD.
Zdroj: Bloomberg
Rudolf Plachý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Pražská burza v úvodu seance stagnuje
- Asijsko-pacifický region se obchoduje smíšeně
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Očekávané události: Pokračující prodeje domů, index výrobní aktivity dallaského Fedu (USA)
- Wall Street končí s červenou nulou
- Index S&P 500 zatím +0,15%
- Vývoj komodit: drahé kovy rostou, ropa oslabuje
- Kladný open na amerických trzích
- Futures na americké indexy s minimálními změnami




