Pražská burza oslabuje, pod tlakem je hlavně ČEZ
Pražská burza oslabuje, pod tlakem je hlavně ČEZ
Pražská burza podle očekávání na úvod týdne oslabila. Politická nejistota společně s negativním zahraničním vývojem přivedly na trh více prodejních objednávek. Ty pocházely především od zahraničních investorů. Index PX-D oslabil -0,96% na 2790 bodů. Nejvíce pod tlakem se ocitly akcie ČEZu (-3%). Prolomení 400 Kč hladiny zapůsobilo negativně na řadu krátkodobých hráčů a podporou dnes byla až meta 390 Kč. Objem zůstal nadprůměrný 1 mld. Kč. Nejlikvidnější emisí byl opět Český Telecom. Trh věří v brzké dokončení privatizace a obchody se proto v závěru přesunuly na 443 Kč (+1,5%). Ještě větší zhodnocení dnes dosáhl Unipetrol (+2,3%). Petrochemický holding tak dokázal překonat rezistenční úroveň na 145 Kč a návrat nad 150 Kč by mohl být jen otázkou času. Kromě Orca, které posilovalo (+2,6%) po privatizačním úspěchu v Chorvatsku ostatní akcie ztrácely. Zentivě nepřidalo prohrané první kolo sporu s americkým gigantem Pfizer o způsobu prezentace léku Torvacard. Kurz se přiblížil do nebezpečné blízkosti 850 Kč (-2,7%). Ztrátové byly obě banky. Erste je tak znovu u zajímavých 1200 Kč (-1%) a Komerční bance nepomohlo ani nákupní doporučení domácího brokera (-0,3%).
Nejnovější:
- ČEZ: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1332 Kč a mění investiční doporučení na „buy“
- Pražská burza v úvodu odepisuje, Kofola dnes naposledy s nárokem na dividendu
- ČR: Index spotřebitelské důvěry v červnu dosáhl 106,5 b. při očekávání 103,9 b.
- Do čela nově vzniklé ČEZ Energy se postavil Pavel Cyrani
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty mírně oslabují
- Očekávané události: Index spotřebitelské důvěry (ČR), index IFO (Německo), běžný účet PB (USA)
- Zámořské akcie oslabily
- Technologické tituly v USA pod prodejním tlakem
- Německé akcie klesly o téměř 1 %




