Research in Motion přišel o dalšího manažera
Výrobce zařízení BlackBerry společnost Research In Motion (RIMM) přišel o dalšího člena svého vedení. Společnost po 14 letech opouští šéf globálního prodeje Patrick Spence.
Jeho odchod podtrhuje kritickou situaci RIMM, která prohrává v souboji s konkurenty jako jsou Apple či Samsung.
Společnost se v posledním roce držela nad vodou především díky růstu na rozvíjejících se zahraničních trzích, zatímco v Severní Americe došlo k dramatickému poklesu prodejů a výnosů. Dle analytiků ji odchod člověka zodpovědného právě za tuto oblast silně poškodí, protože k dispozici nemá odpovídající náhradu.
RIMM v současnosti vkládá své naděje do nového modelu BlackBerry 10, který má představovat skutečného konkurenta iPhonu a zároveň společnosti pomoci navýšit scvrknutý tržní podíl na severoamerickém trhu.
Akcie společnosti včera odepsaly 3,43 % na 10,71 USD.
Zdroj: BLoomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Evropské futures kontrakty citelně ztrácí, DAX futures -1,69 %
- Německo: Podnikové objednávky v dubnu meziročně vzrostly o 1,6 % při očekávání růstu o 4,8 %
- Očekávané události: Průmyslová výroba, míra nezaměstnanosti (ČR), index důvěry Sentix (eurozóna)
- Zámořské indexy uzavřely s výraznými ztrátami
- Wall Street krvácí, Nasdaq -3,5 %
- Německé akcie na konci týden oslabily
- Pražská burza ztrácela se sentimentem
- Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Americké akcie zahajují páteční obchodování poklesem
- Lululemon zveřejnil výsledky za 1Q a výrazně snížil celoroční výhled




