Polsko následovalo západní Evropu do plusu
Podobně jako západoevropské trhy se polský WIG 20 otřepal z ranních ztrát a zakončil dnešní den se ziskem +0,33 % na 2217,40 b.
Z dobré nálady nejvíce profitoval developer Globe Trade Centre (GTC; +5,89 %), který tak částečně komepzoval vysoké ztráty z několika posledních dní. Dobře se vedlo také bankovní skupině Bank Handlowy w Warszawie (BHW; +3,92 %), které reagovala na zprávy o možném zvýšení dividendy. Na třetím místě byl softwarový vývojář AssecoPoland (ACP; +3,12 %).
Nákupní horečka se nejvíce vyhnula zemědělskému producentovi Kernel (KER; -2,75 %), u kterého se vybíraly zisky z posledních dní. Špatně na tom byli také těžaři Lubelski Wegiel Bogdanka (LWB; -1,90 %) a KGHM (KGH; -0,89 %), na které tlačily klesající ceny některých komodit.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: Index propuštěných zaměstnanců Challenger v červnu meziročně klesl o 1,6 %
- Vývoj cen komodit: Ropa (+1,33 %), měď (+0,83 %) a stříbro (+0,48 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,63
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 27. červnu vzrostl o 2,7 %
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v květnu na 6,3 % při očekávaní 6,2 %
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn -1 % na 3,381 USD za mbtu
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,94
- Páteční svátek v USA
- Index DAX v úvodu seance posiluje
- Pražská burza zahajuje den mírným růstem, Colt CZ a Kofola dnes naposled s nárokem na dividendu