DAX nakonec v červeném
Německá burza zahájila svoji poslední dubnovou seanci s mírným optimismem, který s postupujícím časem vytratil.
Index DAX se krátce před koncem obchodování pohybuje se ztrátou 0,4% v okolí 6 770 bodů. Za celý měsíc si odepsal cca 2,5%. Duben je první měsíc se záporným výsledkem v letošním roce. Na poklesu indexu se ale kromě zhoršené nálady na trzích podepsaly výplaty dividend. Názornou ilustrací je pohled na chvost dnešního peletonu: nedařilo se zejména BASF (BAS -4,2%), Bayeru (BAYN -3,5%) a MANu (MAN -2,9%). První dva ze jmenovaných titulů se však poprvé obchodují bez nároku na dividendu. Opačným směrem vyrazil díky výborným výsledkům Adidas (ADS +5,3%). S odstupem jej sleduje Metro (MEO +2,4%) a Fresenius Medical (FME +2,2%).
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 19. červnu vzrostly o 76 mld. kubických stop
- Pražská burza mírně dolů
- Nejvyšší soud USA ochránil Bayer před žalobami ohledně Roundupu
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním




