Siemens odhady překonal, snížil však ziskový výhled
Německý strojírenský koncern Siemens (SIE) reportoval výsledky za druhé čtvrtletí kvartálního roku 2012, které i přes výrazný meziroční pokles překonaly tržní očekávání.
Tržby vzrostly o necelých 9 % na 19,3 mld. EUR, zatímco trh očekával pouze 18,68 mld. EUR. Navzdory růstu tržeb zaznamenala společnost pokles nových zakázek a to zejména v energetickém sektoru.
Čistý zisk se naopak propadl o 65 % na 981 mil. EUR (1,11 EUR na akcii). Přes radikální pokles však dokázal překonat odhady analytiků, kteří očekávali průměrných 869 mil. EUR (0,77 EUR na akcii).
Negativně působí snížení výhledu pro celoroční zisk, ke kterému společnost přistoupila kvůli vyšším nákladům spojenými s problémy s pobřežními větrnými elektrárnami v Německu. Expanze společnosti na trh obnovitelných zdrojů energie tak bude obtížnější, než se čekalo. Výhled byl snížen na 5,2 až 5,4 mld. EUR z původních 6 mld. EUR.
Velká většina analytiků doporučovala před zveřejněním výsledků akcie Siemensu ke koupi.
Akcie společnosti dnes rostou o 1,53 % na 70,88 EUR.
Zdroj: Bloomberg, Siemens
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Zámořské futures indikují kladné otevření
- USA: Report z trhu práce – počet pracovních míst mimo zemědělství v únoru vzrostl o 115 tis.
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1762
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,79 %) zpět nad 80 USD/oz, zemní plyn (+1,01 %)
- Německý DAX ztrácí bezmála 1 %, Rheinmetall (-5,8 %) klesá na 2letá minima
- Státní svátek v ČR
- SRN: Průmyslová výroba v březnu meziročně klesla o 2,8 % při očekávání poklesu o 1,9 %
- Očekávané události: Průmyslová výroba (SRN), data z trhu práce (USA)
- Akciové trhy USA klesají
- Americké indexy klesají




