Hospodářské výsledky Best Buy investory výrazně nenadchly
Best Buy (BBY), největší světový maloobchodní prodejce spotřebního zboží a elektroniky, dnes uveřejnil výsledky za 4. čtvrtletí.
Zisk bez odečtení určitých položek dosáhl 2,47 USD na akcii, čímž slibně překonal očekávání analytiků ve výši 2,15 USD. Avšak včetně určitých položek firma dosáhla ztráty 1,7 mld. USD, respektive 4,89 USD. Na výsledku se podepsala úsporná politika společnosti, když maloobchodní prodejce oznámil, že v rámci dalších opatření uzavře v USA 50 svých skladových obchodů. Do roku 2015 se očekávají škrty v nákladech ve výši 800 mil. USD, letos by měly celkově dosáhnout 250 mil. USD.
V rámci podpory konkurenceschopnosti se Best Buy v USA chystá otevřít 100 menších kamenných obchodů a snižovat ceny mobilních telefonů a elektroniky, aby zabránily přeběhu zákazníků do Apple obchodů či k online prodejcům.
V tomto roce očekává maloobchodní řetězec celoroční zisk bez odečtení určitých položek ve výši 3,5-3,8 USD na akcii. Analytici očekávají 3,7 USD.
Akcie Best Buy po úvodní volatilní reakci, když rostly až o 4 %, momentálně klesají o 3,61 % na 25,70 USD.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Očekávané události: Průmyslová, stavební výroba (ČR), nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,28 %.
- Frankfurtská burza následovala ostatní trhy a zakončuje středu v červeném
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Pražská burza klesala s napětím ve světě
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 3. červenci vzrostly o 2998 tis. barelů
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,1 %
- Wall Street oslabuje, cena ropy po Trumpových výrocích roste
- Americké futures kontrakty odepisují
- Vývoj cen komodit: Ropa (+4,51 %), stříbro (-3,85 %) a měď (-2,21 %)




