AAA Auto dosáhlo rekordního zisku, obnova expanze nese ovoce
Podle předběžných neauditovaných konsolidovaných hospodářských výsledků dosáhla společnost AAA Auto Group N.V. (BAAAAA) v roce 2011 zatím svého nejvyššího čisté a provozního zisku, a to i ve srovnání s jejich úrovní před finanční krizí.
Čistý zisk skupiny se oproti roku 2010 zdvojnásobil na 10,3 mil. EUR, zatímco provozní zisk rostl o 80 % na 21,9 mil. EUR. Na lepší ziskovosti a efektivnosti společnosti se projevila opatření, která byla zavedena v reakci na krizi. Obrat vzrostl o 35 % na 276,7 mil. EUR.
V roce 2011 AAA Auto obnovila regionální expanzi, když po 4 letech otevřelo další pobočku v ČR; 2 následně přibyly v únoru 2012 v ČR a na Slovensku. Společnosti se podařilo expandovat na ruský trh, když její pobočka blízko Moskvy by měla dosáhnout bodu zvratu již v polovině roku.
AAA Auto věří, že díky další expanzi na 3 výše zmíněných trzích letos dosáhne společnost ještě vyššího zisku, než tomu bylo v roce 2011. Anthony James Denny, generální ředitel skupiny, uvedl, že nejistota ohledně budoucího ekonomického vývoje neměla významný dopad na poptávku spotřebitelů po ojetých vozech. Předpokládá tedy, že by zisk mohl růst nejméně o 20 % při obratu o nejméně 5 % vyšším ve srovnání s loňským rokem.
Zdroj: aaaauto.cz
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza uzavřela v mírně červeném, Rheinmetall dnes výrazně odepisoval
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 14. listopadu poklesly o 3426 tis. barelů
- Pražská burza v plusu, zítra výsledky Coltu
- Wall Street zpočátku obchodování pozitivně naladěn, po trhu reportuje Nvidia
- Pojišťovací skupina VIG přistoupila k navýšení ročního výhledu zisku před zdaněním
- USA: Obchodní bilance dosáhla v srpnu schodku 59,6 mld. USD
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,95 %), ropa (-2,11 %), zemní plyn (+1,14 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,85




