HSBC zažilo rekordní rok v segmentu komerčního bankovnictví
Britská finanční skupina HSBC (HBC) dnes ráno uveřejnila výsledky za rok 2011 a vedla si mnohem lépe než její kolegové Royal Bank of Scotland a Lloyds, kteří se propadli do ztráty.
Za rok 2011 dosáhl zisk před zdaněním 21,9 mld. USD, což je 15% nárůst oproti předešlému roku. Čistý zisk dosáhl 16,8 mld. USD a překonal tak celkové očekávání analytiků 16,5 mld. USD.
Skupina si tedy úspěšně prošla prvním rokem 3leté strategie reorganizace, kdy hlavním cílem je zjednodušit strukturu a vylepšit management a kontrolu celé skupiny. HSBC se dařilo hlavně v rychle rostoucích trzích v Asii, Latinské Americe a v oblasti MENA (Střední Východ + Severní Afrika). Tržby z těchto regionů se rovnají 49 % celé skupiny.
Rekordní rok zažila finanční skupina v segmentu komerčního bankovnictví, když se zisk před zdaněním zvýšil o 31 % na 7,9 mld. USD. Náklady rostly o 10 %, což odráží hlavně vyšší náklady na zaměstnance na rychle rostoucích trzích. Další významné náklady byly částečně vykompenzovány úsporami ve výši 0,9 mld. USD. Společnost také oznámila navýšení roční dividendy o 14 % na 0,41 USD/akcie.
Akcie rostou v Londýně o 0,23 %.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street končí s červenou nulou
- Index S&P 500 zatím +0,15%
- Vývoj komodit: drahé kovy rostou, ropa oslabuje
- Kladný open na amerických trzích
- Futures na americké indexy s minimálními změnami
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl




