Toyota očekává světlejší zítřky
Japonská automobilka Toyota (TM, TOM) dnes reportovala výsledky za 3. kvartál fiskálního roku a k tomu přidala již podruhé za poslední měsíc vyšší předpověď prodeje automobilů.
Čistý zisk ve 3. kvartálu fiskálního roku klesl o 14 % na 80,9 mld. JPY, zatímco tržby vzrostly o 4,1% na 4,87 bilionů JPY. Čistý zisk za fiskální rok končící 31. března 2012 by měl dosáhnout 200 mld. JPY (2,6 mld. USD), což je o 20 mld. JPY více než bylo predikováno v prosinci. Prognózované prodeje za fiskální rok se zvýšily na 7,41 ml. vozů z předchozích 7,38 ml.
Očekává se tak, že Toyota může v tomto roce s příchodem nových modelů znovu získat vyšší podíl na americkém trhu s automobily. Analytici očekávají, že podíl japonské automobilky by se mohl zvýšit na 13,8 % z předchozích 12,9 %. Toyota se tak zotavuje po těžkém roku 2011, kdy byla zasažena mimo jiné zemětřesením v Japonsku, záplavami v Thajsku a posilujícím yenem. V tomto roce by ji také mohla pomoci vládní dotace schválená zákonodárci v Japonsku na výrobu nízko-emisních automobilů.
Akcie Toyoty momentálně rostou na frankfurtské burze o 0,42 % na 29,995 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Áron Berezkin
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street končí s červenou nulou
- Index S&P 500 zatím +0,15%
- Vývoj komodit: drahé kovy rostou, ropa oslabuje
- Kladný open na amerických trzích
- Futures na americké indexy s minimálními změnami
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl




