PayPal se chce rozšířit přímo do kamenných prodejen
PayPal, který nyní spadá pod aukční společnost EBay, se doposavad zabýval pouze elektronickými platbami, to se ale chystá brzy změnit.
Ebay již navázala první kontakty a dohodla se s řetězcem Home Depot, který se zabývá prodejem různého příslušenství a zařízení pro domy. Již tento týden se bude platební systém PayPal testovat v 51 obchodech hlavně v oblasti San Francisca. Koncem března by se měl být platební systém rozšířen až do 2200 prodejen. Paypal se tak snaží rozšířit i do „offline" světu a nabídnout tak lidem alternativu, jak zaplatit za jejich nákup. Spotřebitelé budou mít možnost platit buď PayPal kartou nebo dokonce svým telefonním číslem a heslem.
Vše je zatím v rámci testování a společnost předpokládá, že tento nový systém by mohl začít být ziskový v období 3-5 let.
Akcie Ebay v pátek rostly o 1,33% a uzavřely na 31,93 USD.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Hlavní zámořské indexy posílily
- Index S&P 500 mírně roste
- Frankfurtská burza na začátku týdne stagnovala
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Report z trhu práce (USA), vývoj HDP (ČR)
- Carnival Corp zveřejnila za 3Q očistěný zisk na akcii nad očekáváním analytiků
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v září na -8,7 b. při očekávání -1,0 b.
- Erste: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 90 EUR se sníženým doporučením „Hold“
- Pražská burza v úvodu týdne na novém rekordu
- Americké akcie zahajují obchodování mírným růstem, EA uzavřela dohodu o svém převzetí
- USA: Pokračující prodeje domů v srpnu meziměsíčně vzrostly o 4,0 % při očekávání růstu o 0,4 %