Goldman Sachs překonal ziskem a zaostal tržbami
Bankovní společnost Goldman Sachs dnes uveřejnila výsledky za čtvrtý kvartál. Tržby i zisk meziročně výrazně poklesly, nicméně analytici očekávali na úrovni zisku pokles ještě vyšší.
Tržby za čtvrtý kvartál byly 6,05 mld. USD a čistý zisk 1,01 mld. USD, respektive 1,84 USD na akcii. Před rokem společnost vykázala zisk 3,79 USD na akcii a tržby 8,64 mld. USD. Trh očekával zisk na akcii 1,23 USD a tržby 6,39 mld. USD. Zisku se tedy podařilo překonat očekávání bez sebemenších problémů, tržby zaostaly.
Výrazného poklesu se dočkala divize investičního bankovnictví, když tržby této divize poklesly meziročně o 43 % na 857 ml. USD. Za služby poskytnuté institucionálním klientům, pod které banka zahrnuje například obchodování s měnami či akciemi, společnost utržila 3,06 mld. USD, o 16 % méně než před rokem. Tržby za investování & půjčky byly v Q4 872 ml. USD (o rok dříve téměř 2 mld. USD) a obsahovaly například zisk 388 ml. USD z investice do akcií ICBC. Tržby z investičního managementu poklesly mezročně o 16 % na 1,26 mld. USD. Přes poklesy tržeb, hlavně kvůli poklesům výnosů z tradingu, se společnosti podařilo úspěšně uspořit náklady.
Agentura Bloomberg eviduje pro akcie Goldman Sachs 15 doporučení nákupního typu, 14 doporučení neutrálního typu a 2 doporučení prodejního typu. Průměrná cílová cena je 126,40 USD.
Akcie společnosti (GS) v předobchodní fázi rostou o 1,26 % na 98,91 USD.
Zdroj: Bloomberg
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street otevírá dnešní seanci pozitivně naladěna
- Goldman Sachs zveřejnila výsledky za 4Q, čisté výnosy meziročně poklesly o 3 %
- Wall Street na růstové vlně
- Index S&P 500 v úvodu obchodování klesá o 0,83 %, odstartovala výsledková sezóna
- Goldman Sachs zveřejnil výsledky za 3Q a oznámil akvizici investiční společnosti Industry Ventures
Nejnovější:
- Americká burza končí týden v červeném
- Americký trh na konci týdne výrazně v červeném
- KLA zveřejnila výsledky za 2Q
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
- Verizon zaznamenal ve 4Q výrazný růst nových zákazníků a oznámil zpětný odkup akcií za 25 mld. USD
- Pražská burza zakončila týden na kladné nule
- Wall Street otevírá páteční obchodování v záporu
- Western Digital zveřejnil výsledky za 2Q, přetrvává silná poptávka po pevných discích
- American Express zveřejnil výsledky za 4Q v souladu s odhady a zvýšil dividendu o 16 %
- Americké futures kontrakty klesají




