Polsko se vrací do plusu
Polský WIG 20 po včerejších ztrátách obrací do ziskových vod a v tuto chvíli připisuje 1,32 % na 2154,86 b.
Kupci se nejvíce koncentrují u ropného koncernu PKN Orlen (PKN; +3,64 %), který profituje z rostoucích cen ropy a umazává většinu ztrát z posledních dní. Dobře si vedou také konstrukční společnost PBG (PBG; +3,35 %), která pokračuje v rostoucím trendu započatém na konci minulého roku a těžař KGHM (KGH; +3,15 %), kterému prospívá dražší měď.
Největší ztráty naopak zaznamenává těžařská společnost Lubelski Wegiel Bogdanka (LWB; -0,37 %), bankovní skupina Bank Handlowy w Warszawie (BHW; -0,07 %) a zemědělský producent Kernel (KER; -0,07 %).
Z tržních segmentů se dnes nejvíce daří průmyslovým společnostem (+3,35 %), které táhne titul PBG. Roste také ropa/plyn (+2,33 %). Za trhem zaostávají telekomunikace (-0,06 %) a spotřebitelské zboží (-0,07 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Firemní výsledky pro tento týden: JPMorgan Chase, Bank of America, Blackrock, TSMC,..
- Eli Lilly je údajně připravena nabídnout až 15 mld. EUR za převzezí společnosti Abivax
- Frankfurtská burza zahajuje obchodní seanci bez výraznějších změn
- Pražská burza při otevření stagnuje
- Akciový výhled
- Asijské akcie na začátku týdne posilují
- Evropské futures kontrakty stagnují
- Očekávané události: Index investorské důvěry Sentix (Eurozóna)
- Zámořské akcie uzavřely na nových historických maximech
- Americké akcie směřují k novým rekordům




