Polsko navzdory makrodatům posiluje
Polský WIG 20 dnes roste o 0,81 % na 2161,84 b. Investoři tak neberou ohled na negativní data z polského průmyslu, který vykázal prohlubující se pokles.
Prozatímním vítězem dnešního dne je konstrukční společnost PBG (PBG; +3,24 %), která tak maže ztráty z předchozích dní. Druhou v pořadí je bankovní skupina PKO Bank (PKO; +1,96 %). Ziskovou třetici uzavírá rafinérská skupina Grupa Lotos (LTS; +1,72 %).
Nezájem trhu se nejvíce projevuje u mediální skupiny TVN (TVN; -0,97 %), operátora Telekomunikacja Polska (TPS; -0,70 %) a plynárenské skupiny PGNiG (PGN; -0,49 %).
Z tržních segmentů se dnes nejlépe daří průmyslovým společnostem (+3,24 %), které jsou však ovlivněné titulem PBG. Pozitivní vývoj zaznamenávají také finance (+1,32 %). V červených číslech díky TVN a TPS zůstávají spotřebitelské služby (-0,97 %) a telekomunikace (-0,97 %).
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Smíšený závěr v USA
- Americké indexy bez výraznějších pohybů
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
- Akcie M2C první obchodní den posílily
- Americké indexy v úvodu smíšeně, reportovaly společnosti CarMax a Darden Restaurants
- Pražská burza přerušila sérii poklesů
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle předběžných dat na -15,3 b. při očekávání -14,9 b.
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu poklesl dle očekávání o 0,1 %
- Kroger reportoval za 1Q, společnost mírně zvýšila výhled celoročních porovnatelných tržeb
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu dosáhl v červnu -4,0 b.