Deutsche Telekom ztrácí pozici evropské jedničky
Německý Deutsche Telekom (DTE) letos zřejmě ztratil pozici největšího evropského operátora. Předstihla ho španělská Telefonica.
Němcům se vymstila obchodní koncentrace na evropský kontinent, jehož dluhová a ekonomická krize negativně zasáhla tržby DTE. Ty podle odhadů letos poklesnou až o 5,3 % na 59,1 mld. EUR. Telefonica na druhé straně profituje ze svých investic v Jižní Americe a dalších rozvíjejících se trzích. Její tržby mají vzrůst o 3,4 % na 62,8 mld. EUR.
Situace DTE byla v posledních měsících ještě zhoršena negativním postojem amerických úřadů k prodeji jeho divize T-Mobile USA americkému operátorovi AT&T. Telefonica zase musela přistoupit k prvnímu snížení dividendového výhledu za posledních 10 letech kvůli kolapsu španělského trhu.
Akcie DTE dnes rostou o 1,43 % na 8,992 EUR.
Zdroj: Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Německé akcie nepatrně posílily
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Frankfurtská burza otevírá v červeném. Výsledky zveřejnil Scout24, Allianz a Deutsche Telekom
- DAX zakončuje čtvrtek na červené nule, v uplynulé seanci ztrácely cementárny
- Frankfurtská burza otevírá poblíž nuly, výsledky oznámily Siemens, Deutsche Telekom, Merck KGaA
Nejnovější:
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně poklesly o 7,3 % při očekávání růstu o 3,2 %
- Pražská burza přerušila růstovou sérii
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.




