Pražská burza mírně roste
Pražská burza krátce před polednem mírně roste. Tempu, které díky úspornému plánu italského premiéra Maria Montiho nasadily západoevropské burzy, však nestačí.
Index PX posiluje o 0,2% na 890 bodů. Celý růst je tažen „rakouskou" dvojicí Erste (+3,1%), VIG (+1,8%). Nepatrně ještě posiluje NWR (+0,3%) a Komerční banka (+0,2%), zatímco ostatní tituly oslabují: ČEZ -0,2%, CETV -0,4%, Telefónica -0,8%, Unipetrol -0,9%. Obchodní aktivita je znovu mizivá. ČEZu stačí k pozici nejobchodovanějšího papíru pouhých objem 70 mil. CZK.
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




