Burza zavírala špatný týden dalším propadem
Pražská burza zakončila špatný týden (ve kterém ztratila přes -4%) čtvrtým poklesem v řadě. Index PX zavíral se ztrátou -1,8% na 871 bodech. Opět se nedařilo bankovním titulům, kterých se nejvíce dotýká kritická situace na evropských dluhových trzích. Erste jen doháněla včerejší ztrátu z Vídně a obchodovala se tak nedaleko 340 Kč (-3%). Zvednout se nepodařilo ani akciím Komerční banky (-1,2%), která se v závěru propadla pod 3050 Kč. Na KB přitom znovu protekl nejvyšší objem dne (400 mil. Kč). ČEZ zůstal mírně pozadu (330 mil. Kč), jeho kurz byl přitom stabilnější a udržel se nad 750 Kč (-1%). I přes to, že NWR v týdnu prezentovala na provozní úrovni slušná čísla, tak se dnes obchodovala poblíž 132 Kč (-2,2%). Ještě hůře dopadly akcie CETV, které po komentáři od SP propadly na 170 Kč (-8%).
Pavel Hadroušek, makléř, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




