Netflix dále ztrácí zákazníky, akcie odepsaly čtvrtinu hodnoty
Společnost Netflix včera uveřejnila hospodářské výsledky za třetí kvartál. Ty sice překonaly odhady analytiků, společnost však čelila a bude čelit dalšímu úbytku zákazníků a akcie včetně poobchodní fáze odepsaly čtvrtinu své hodnoty.
Tržby se meziročně téměř zdvojnásobily na 821,84 ml. USD, konsensus ležel na 812,8 ml. EUR. Čistý zisk podle GAAP stoupl meziročně o 64,5 % na 62,46 ml. USD při odhadech 51,27 ml. USD. Zisk na akcii po očištění o mimořádné položky byl 1,36 USD při odhadech 1,09 USD.
V neprospěch společnosti ovšem hovoří data o zákaznících. Počet domácích předplatitelů poklesl na 23,8 ml. z předchozích 24,6 ml. z konce druhého kvartálu, což byl vyšší pokles, než s jakým společnost počítala. Netflix to komentoval tím, že mnoho dlouhodobých uživatelů od Netflixu odešlo po navýšení cen. Společnost také zrušila původní plán na oddělení služby DVD od služby streaming, poté, co se setkala s velkým odporem svých zákazníků.
Kvůli úbytku zákazníků společnost očekává nižší zisk ve čtvrtém kvartále, a to mezi 19 a 37 ml. USD, respektive 36 až 70 centů na akcii, a tržby okolo 875 ml. USD. Analytici dosud odhadovali 919 ml. USD v tržbách a zisk 1,10 USD na akcii.
V prvním kvartále příštího roku navíc společnost spustí své služby ve Spojeném království a v Irsku, kvůli čemuž očekává ztrátu v několika následujících kvartálech. Dokud se společnost nevrátí k zisku, plánuje další expanzi odložit.
Akcie společnosti (NFLX) odepsaly včetně poobchodní fáze 27 % na 93,30 USD. Po nepopulárních rozhodnutích a oznámeném úbytku zákazníků akcie společnosti odepsaly za poslední čtvrt rok téměř dvě třetiny své hodnoty.
Zdroj: Netflix, Bloomberg
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Zámořské indexy v závěru týdne ztrácí
- Americké akcie míří k dalšímu ztrátovému dni, Netflix po výsledcích klesá o více než 10 %
- Netflix zveřejnil výsledky za 2Q, výhled na 3Q i zpřesněná celoroční prognóza zaostaly za odhady
- Wall Street otevírá páteční obchodování v zeleném
- Netflix zveřejnil výsledky za 1Q, výhled na 2Q zaostal za odhady analytiků
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne posílily
- Americké akcie posilují
- Frankfurtská burza uzavřela páteční seanci růstem
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- USA: Spotřebitelská důvěra v srpnu podle předběžných dat na -15,5 b. při očekávání -16,0 b.
- USA: PMI ve službách v srpnu podle předběžných dat na 56,0 b. při očekávání 54,0 b.
- Wall Street otevírá páteční seanci růstem, dluhopisový trh se stabilizuje
- Americké futures indikují otevření trhu v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,21 %), měď (+2,17 %) a zlato (+1,77 %)
- Vývoj měnových párů: Dolar oslabuje vůči CZK o 0,22 % na USD/CZK 20,61




