E4U v prvním pololetí prospěla vyšší výroba energie
Společnost E4U, která své podnikatelské aktivity provozuje v oboru obnovitelných zdrojů energie, během první pololetí vygenerovala zisk ve výši 11,36 mil. Kč (4,75 Kč na akcii).
Na hospodářském výsledku se značnou měrou podílela vyšší výroba energie, která se v meziročním srovnání zvýšila téměř o 22 %. Naopak negativní dopad měla speciální srážková daň na solární elektrárny.
Skupina má v plánu dále rozšiřovat své energetické portfolio a neomezovat se tak pouze na solární energii. Prozkoumává možnosti výstavby větrných elektráren. Další cestou budoucího firemního rozvoje jsou také výrobny tepla.
Akcie společnosti dnes rostou o 1,50 % na 73,08 Kč.
Zdroj: E4U.cz
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA uzavírá obchodní den kladně
- Americké trhy pokračují v růstu
- Frankfurtská burza uzavřela týden v zelených číslech
- VIG: Valná hromada schválila dividendu 1,73 EUR na akcii
- Snižujeme doporučení na akcie Colt CZ z "akumulovat" na "redukovat", cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Pražská burza v závěru týdne ztrácela
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v květnu podle konečných dat na 44,8 b.
- Americké akcie míří k nejdelší sérii týdenních zisků od roku 2023
- Americké futures kontrakty rostou
- CSG: Deutsche Bank snižuje cílovou cenu na 30 EUR ze 34 EUR při stálém doporučením „buy“




