Microsoft zvyšuje dividendu
Americká softwarové společnost Microsoft (MSFT) rozhodla o navýšení své kvartální dividendy.
Ta se zvýší o 25 % z 16 na 20 centů. Vedení tak chce uspokojit investory, kteří jsou frustrováni stagnující cenou akcií, která se posledních 8 let pohybuje okolo 25 USD.
Microsoft má na zvýšenou dividendu dostatek prostředků, v krátkodobých investicích a hotovosti drží 53 mld. USD. Dividendový výnos se bude pohybovat okolo 3 %.
Společnost zároveň potvrdila svůj záměr pokračovat v programu zpětného odkupu akcií, na který jí zbývá ještě 12 mld. USD.
Akcie společnosti včera oslabily o 0,85 % na 26,98 USD.
Zdroj: Reuters, MarketWatch
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




