Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Kolon prohrál soudní při se společností DuPont

Kolon prohrál soudní při se společností DuPont

15.9.2011 10:56, DD*

Kolon Industries prohrál soudní spor o krádež obchodního tajemství výroby kevlaru, škoda způsobená společnosti DuPont byla vyčíslena na 919,9 ml. USD.

Podle rozsudku Kolon neoprávněně získal tajemství výroby kevlaru, když najal bývalé pracovníky a inženýry společnosti DuPont. Kevlar, používaný hlavně na výrobu neprůstřelných vest, společně s Nomexem, používaným hasiči, tvořily loni 1,4 mld. z 31,5 mld. USD tržeb společnosti DuPont.
Kolon s výsledkem soudního sporu nesouhlasí a plánuje se odvolat. Dle jeho slov je většina „obchodního tajemství", které měl zcizit, veřejně známou informací. S tím by asi nesouhlasil soud, který odsoudil bývalého inženýra společnosti DuPont Michaela Mitchella, najatého později společností Kolon, na jeden a půl roku vězení, když u něho FBI našlo dokumenty obsahující důvěrné informace o výzkumu DuPontu.

DuPont (DD) včera posílil o 1,9 % na 45,52 USD.

Zdroj: Bloomberg, Reuters


Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4050624,82794
USD20,0500421,26896
GBP27,3287928,99021
CHF25,0345326,55647
PLN5,428445,75846

Kompletní informace zde