Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Polsko odepisuje přes 2,5 %

Polsko odepisuje přes 2,5 %

9.9.2011 11:47

WIG 20 ztrácí v poledne posledního obchodního dne v tomto týdnu 2,65 % na 2303,33 b.

Polsko klesá druhým dnem, když se polský zlotý dostává na více než dvouleté minimum vůči euru. Pod tlak se tak dostává finanční sektor, který tvoří velkou část indexu. Podle polských regulatorních orgánů dosáhly hypotéky denominované v cizích měnách, hlavně ve Švýcarském franku, v červenci 63 % všech hypoték, a to 188,2 mld. PLN.
Nejvíce v rámci indexu odepisuje Globe Trade Center (GTC -6,62 %). Následují jej BRE Bank (BRE -4,13 %), Pekao bank (PEO -3,25 %) i PKO Bank (PKO -3,42 %). Výrazně oslabuje i PKN Orlen (PKN -4,64 %). Jediným titulem držícím se v kladných číslech je ČEZ (CEZ +0,74 %).


Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,4943424,92266
USD20,6425321,89747
GBP27,2564928,91351
CHF25,4877527,03725
PLN5,484975,81843

Kompletní informace zde