Bank of America prodává podíl v čínské bance
Bank of America (BAC) prodává zhruba polovinu svého podílu v China Construction Bank za 8,3 mld. USD.
Banka odmítla jmenovat kupce, ale objevují se zvěsti, že jedním z investorů je singapurský suverénní fond Temasek. Akcie byly prodány s diskontem 11 %.
Prodej akcií je součást firemní strategie, jejímž základním kamenem je zbavování se aktiv a posílení kapitálových ukazatelů. Americká banka chce během několika příštích let zvýšit svůj kapitál o zhruba 50 mld. USD, aby tak vyhověla novým globálně uplatňovaným bankovním regulacím.
Čínská konstrukční banka je dle tržní kapitalizace druhou největší bankou na světě. Mnoho analytiků se podivuje nad jejím prodejem proto, že čínský region představoval pro BAC důležitou základnu pro budoucí růst, zvlášť vzhledem k pochmurným vyhlídkám americké ekonomiky. Banka však nutně potřebuje peníze na nový kapitál. Analytici to komentují tím, že řešení urgentních problémů jde na úkor dlouhodobé strategie. BAC sice posílí svůj kapitál, v dlouhém období to však naruší její růst a rozvoj.
Akcie společnosti včera posílily o 8,12 % na 8,39 USD.
Zdroj: Reuters, Bloomberg
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Warren Buffett ve 2Q otevřel pozici v UnitedHealth Group, Bill Ackman nakoupil Amazon a Alphabet
- Bank of America ve 2Q pozitivně překvapila výnosy z obchodovaní
- Americký trh otevřel bez výraznějšího pohybu, reportovaly Johnson & Johnson, Bank of America a další
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
Nejnovější:
- Asijsko-pacifický region se dnes vyvíjí smíšeně
- Akciový výhled
- Evropské futures oscilují kolem nuly
- Očekávané události: Index nákupních manažerů (Německo, eurozóna, USA), stavební výroba (eurozóna)
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street v červeném, na chvostu opět technologie
- Frankfurtská burza uzavřela v červeném
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 15. srpnu poklesly o 6014 tis. barelů
- Pražská burza ztrácela
- Wall Street otevírá v záporu, výsledky reportoval Target, Lowe´s a Estée Lauder