Dnes odpoledne proběhne konference společnosti Nvidia, očekávají se novinky ohledně Blackwellu a AI
Dnes v 16:00 českého času proběhne konference společnosti Nvidia, přičemž hlavní událost začne v 18:00. Generální ředitel Jensen Huang uvedl, že na dnešní konferenci společnost sdělí více informací ohledně čipu Blackwell Ultra. Dále se vyjádřil, že by se tato konference měla týkat i novinek spojených s podnikovou AI, AI agenty a robotikou.
Podle agentury Bloomberg by také společnost měla uvést příští generaci GPU architektury Vera Rubin. Minulý týden se k této konferenci také vyjádřili analytici z Bank of America, že očekávají interferenční modely logického uvažování (proces, při kterém umělá inteligence aplikuje logiku a pravidla), na jejichž vývoji se intenzivně pracuje ve firmách jako OpenAI a Google.
Akcie Nvidia
Během včerejší obchodní seance akcie společnosti Nvidia (NVDA) klesly o 1,76 % na 119,53 USD. Dnes v předburzovní fázi obchodování posilují o 0,69 % na 120,35 USD.
Zdroj: Bloomberg
Petr Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA: Optimismus malých firem dle NFIB dosáhl v prosinci 99,5 b. při očekávání 99,2 b.
- ČR: Běžný účet platební bilance dosáhl v listopadu přebytku 8,16 mld. Kč
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (+1,18 %), zemní plyn (-0,94 %) a stříbro (+0,75 %)
- Frankfurtská burza otevírá obchodování na zelené nule
- ČR: Index importních cen v listopadu meziročně poklesl o 5,4 %
- ČR: Index spotřebitelských cen dosáhl v prosinci dle konečných dat meziročního růstu o 2,1 %
- Pražská burza v úvodu posiluje
- Asijsko-pacifický index zakončuje obchodní seanci v zeleném
- Akciový výhled




