Produkce ropy z břidlic by se v únoru měla podle EIA zvýšit
Americký úřad EIA očekává, že se v únoru zvýší produkce ropy z břidlic v USA. Jednalo by se o první růst produkce od loňského října v meziměsíčním srovnání.
EIA odhaduje, že se produkce z oblastí, kde dominuje těžba ropy z břidlic, zvýší o téměř 41 tisíc barelů denně na 4,748 mil. barelů denně. Lednová produkce by se podle odhadu měla snížit o 5 900 barelů denně.
V břidlicové formaci Permian Basin v Západním Texasu a východním Novém Mexiku by se podle odhadu měla produkce zvýšit o 53 tisíc na 2,180 mb/d.
Produkce ropy ve formaci Bakken v Severní Dakotě by se měla naopak snížit o 20 tisíc barelů na 978 tisíc barelů denně. Produkce ve formaci Eagle Ford v Texasu by se měla snížit o 3 tisíce barelů na 1,042 mb/d.
Produkce zemního plynu by se měla v únoru zvýšit již třetí měsíc z posledních čtyř měsíců na 48 mld. kub. stop denně, což je zvýšení o 0,3 mld. kub. stop denně.
Zdroj: Reuters
Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurt v úvodu posiluje
- Pražská burza otevírá úterní seanci v zeleném
- ČR: Index výrobních cen v květnu meziročně vzrostl o 1,5 % při očekávání růstu o 2,3 %
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifické indexy ve smíšených číslech, Bank of Japan zvýšila podle očekávání sazby
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Index výrobních cen (ČR), index importních cen (USA)
- Rally v USA, S&P 500 +1,65 %
- Wall Street kvituje předběžnou dohodu USA s Íránem
- Frankfurtská burza uzavřela obchodování růstem




