Úřady EU obvinily Facebook, že nedodal potřebné informace při akvizici WhatsApp
Provozovatel sociální sítě Facebook může čelit pokutě až 1 % z ročních tržeb kvůli údajnému nedodržení regulatorních požadavků při akvizici komunikační aplikace WhatsApp v roce 2014.
Regulační úřad EU obvinil Facebook, že poskytoval nesprávné a zavádějící informace. Zástupce úřadu na druhé straně oznámily, že akvizice v hodnotě 22 mld. dolarů není tímto ohrožena.
Facebook je prozatím poslední americkou společností, která je obviněna z porušování regulatorních opatření nebo zákonů EU. Letos byla obviněna i společnost Apple a úřady vyšetřovaly ve třech různých případech Google.
Komisařka EU pro konkurenci Vestagerová letos oznámila, že se zástupci úřadu vyptávali na změnu podmínek o ochraně osobních údajů u aplikace WhatsApp. Tyto změny oznámené v srpnu umožnily sociálním sítím Facebook a Instagram stahovat data z aplikace WhatsApp.
V roce 2014 Facebook regulatorní úřady informoval, že neumožní automatické propojení dvou uživatelských účtů.
Pokuta za porušení pravidel může být vysoká až do 1% ročních tržeb. Facebook se musí k námitkám vyjádřit do 31. ledna.
V říjnu úřady Facebooku nařídily, že musí zastavit propojování dat s aplikací WhatsApp. Německo v současné době vyhrožuje zavedením zákonů, které by zabránily sdílení tzv. fake news (nepravdivé zprávy) a nenávistných výroků.
Zdroj: Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americký trh uzavírá poklesem
- Americké indexy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý mírně ztratila
- Technologická společnost Corning zveřejnila výsledky za 1Q a výhled na 2Q v souladu s očekáváním
- Dividenda Philip Morris v roce 2026
- Pražská burza přerušila ztrátovou sérii
- Automobilka General Motors zveřejnila výsledky za 1Q a díky změně cel navýšila celoroční výhled
- USA: Spotřebitelská důvěra Conference Board v dubnu vzrostla na 92,8 b. při očekávání 89 b.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v dubnu vzrostl na 3 b. při očekávání 1 b.
- Americké indexy na začátku obchodování klesají, pod tlakem jsou zejména technologické akcie




